سه گانه های موسیقیایی در مراسم افتتاح دوازدهمین دوره جشنواره سینمای تبعید (سوئد)

جشنواره ی سینمای در تبعید سوئد (گوتنبرگ) از معدود رویدادهای در تبعید است که به همت حسین مهینی و یارانش ماندگار مانده است و هر دوسال یک بار برگذار میشود. امسال سیزدهمین دوره آن خواهد بود که به همین مناسبت ما در گفتگویی جداگانه مروری خواهیم داشت به نحوه برگذاری و موانعی که این جشنواره طی عمر ثمربخش خود بر آنها فائق آمده و پایدار مانده است. اما این بار بخش موسیقی (سه گانه های موسیقیائی) برنامه افتتاح دوازدهمین دوره را برای وب سایت و فیسبوک سینمای آزاد انتخاب کرده ایم.

 مراسم افتتاح  همه دوره های جشنواره با دقت و وسواس تنظیم می شود. سوئدی ها و ایرانیان میهمان از آن به گرمی استقبال می کنند. مراسم افتتاح دوازدهمین دوره این جشنواره هم متفاوت و برجسته بود.

پریسا حیدری بانوی جوان هنرمندی است که با اینکه فارسی زبان است اما در سه بخش برنامه افتتاحیه ترانه های ترکی آذربایجانی (ساری کلین)، کردی (روزی خواهد آمد) و ترانه مشهور «سرزمین من » که تلفیقی از کار یک آهنگساز ترکیه ای و شاعر افغانستانی می باشد را با مهارت اجرا می کند. داریوش شیروانی (سینماگر و موسیقیدان سرشناس تبعیدی) سه گانه آهنگ ها را تنظیم کرده و با پیانو اجرا می کند.

 این برنامه در ۷ نوامبر ۲۰۱۵ در سالن لوکس «سینما دراکن» که تصویربرداری و ادیت آن کار داریوش رحمتی می باشد، تحسین میهمانان را برانگیخت.

 از شما دعوت می کنیم با میهمانان آنشب همراه شوید و هر سه قسمت ۳ گانه های موسیقیایی را در اینجا ببینید و بشنوید.

پاره نخست

پاره دوم

 

پاره سوم

Print Friendly, PDF & Email
Balatarin

دیدگاه های خوانندگان:

  1. تشکر فراوان از شما استاد بصیر نصیبی برای پخش این سه گانه موسیقی. صدای خانم پریسا حیدری بسیار زیباو بااحساس است. هر سه ترانه با وجودی که خیلی آشنا و مشهور هستند اما در اینجا به یک شکل متفاوت و با گیرایی خاصی اجرا گشته اند که این را فکر کنم مدیون خلاقیت و موسیقی متفاوت هنرمند عزیزمان داریوش شیروانی هستیم. امیدواریم که بیشتر از کارهای این هنرمندان استفاده کنیم.
    مسعود از هلند