بصیر نصیبی: چو حق تلخ است … نامه ی نیمه تخیلی سینماگر حکومتی به پرزیدنت تدارکچی!

در خبرهایی که بی بی سی و بقیه رادیو تلویزیون های دولت های غربی صلاح ندانستند برجسته اش کنند آمده بود که اصغر فرهادی ساخت فیلم انتخاباتی برای روحانی را رد کرده و گفته است که این کار را به مصلحت خود و روحانی نمیداند. این نامه ی نیمه تخیلی فرهادی به روحانی بر اساس این خبر تنظیم شده است.

حضور جناب آقای روحانی مقام محترم و محبوب ریاست جمهوری اسلامی ایران

بسم الله الرحمان الر حیم

 در ابتدا، خدای بزرگ را شکر میگویم که نظامی انسانی، الهی ،هنر دوست و هنر پرور را بما ارزانی داشت و در ادامه سپاس بسیار دارم از حضرت عالی که اهداء جایزه اسکار اول و دوم و جوایز دیگر را از سر لطف به این بنده حقیر تبریگ گفته اید. در واقعیت با سعی و کوشش تحمل هزینه بسیار نظام مقدس این افتخار بدست آمد. در ابتدا اجازه میخواهم از طرف جمع سینماگران موفق در فستیوال ها این موفقیت را به مقام معظم رهبری و جنابعالی و مقام های وزارت محترم ارشاد تهنیت بگویم چرا که در دوره ی سیاه طاغوت این چنین امتیاز هایی نصیب سینماگر آن دوره نمیشد. امید دارم که با دریافت این جایزه دشمنان خبیث که رهبر معظم همیشه ما را متوجه فتنه ها و دسیسه هایشان نموده اند دیگر جرات نکنند، شایعه بسازند که نظام مقدس ما تروریست و تروریست پرور است. همانگونه که  حضرتعالی در جریان هستید، سابقه تروریستی که به ما نسبت می دادند مربوط به رای ظالمانه ای بود که بیدادگاهی فرمایشی در برلین علیه ما صادر کرد.* همان زمان به لطف دولت وقت فرانسه و مساعدت برادر « ژیل ژاکوب» مدیر اسلام پناه کن, نخل طلای کن به نظام ما اهدا شد. آن زمان اتهام تروریستی به نطام مقدس بستند و با پاپوشی که استکبار برایمان دوخته بود میتوانست زیان های جبران ناپذیری به اسلام و مسلمین وارد کند .بحمداله از آن شایعه هم با درایت مقام معظم رهبری به سلامت جستیم. سفیران دول اروپا یی با شرمندگی و پوزش برگشتند تنها استکبار توانست با خریدن پلیس بین المللی با جسارت و وقاحت مقام ولایت را در لیست سیاه خود قرار دهد و چه بهتر، اصلا برای مقام معظم افتخار است که استکبار برایشان مانع ایجاد کند .

اجازه میخواهم برگردم به دستور مقام محترم وزارت اطلاعات که من جسارتا و با اندوه فراوان صلاح ندانستم اطاعتش کنم. حتما جنابعالی مطلع  هستید که دشمن میخواست چننین وانمود کند که چون دوبار اسکار به نطام ما اهدا شده است، دومی  با کوشش جنابعالی تصاحبش میسر شده است، اینها از پرورش استعدادها در دوران پر افتخار حمهوری اسلامی غافلند و به موفقیت های نظام حسادت می کنند. اگر من افتخار ساختن فیلم انتخابات جنابعالی را بعهده بگیرم، امکان بدست دشمن میدهیم تا بتواند عناد خودش را ریر پوشش واقعیت اسکار دوم انتشار دهد و زحمات لابی های نظام مقدس که براستی قابل تقدیرند برباد بروند، باور بفرمائید جادوی اسکار و افتخار بدان  دشمان را بر جایشان میخ کوب کرد. با تصاحب مجسمه ی اسکار امریکای غاصب و شیر ونیز، خرس برلین، چنان عرق ملی امت به جوش می آید که شعار ضد انقلابی« نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم» از یادشان میرود و تمام قد دفاع از فیلمهای ارسالی ما را بعهده می گیرند.

 غرض از نگاشتنن این نامه تماس تلفنی مقام محترم وزارت اطلاعات نظام والای ج. اسلامی با این بنده کمترین بود آن مقام به من دستور فرمودند که ساخت فیلم تبلیغاتی آن حضرت مربوط به انتخابات پیش رو را بعهده بگیرم من جسارتا به وزیر محترم اطلاعات عرض کردم که انجام این دستور برای من افتخاری است از حد فزون، اما این کار را به صلاح خود و ریاست جمهور محبوب نمی دانم. آن مقام اطلاع دارند که اینجانب همیشه در مواقع حساس به وظیفه خود عمل کرده ام به هنگامی که این خطر بود که امریکا زیر قولش بزند و بگوید برجام بی برجام با میل و اشتیاق در جمع یاران (برادران ،فرخ نگهدار و جناب دکتر یزدی، هنرمند شایسته جعفر پناهی، خواهران, شیرین عبادی، نسرین ستوده و… ،حضور یافتم) بحمدالله با فضل الهی این مسئله به گونه ای که مقام معظم لبخند فرمود فیصله یافت.

در نوبت اول که به فضل الهی و درایت مقام های امنیتی مجسمه اسکار به خانه اسلامی ما منتقل شد نظر مقام وزارت اطلاعات این بود که تبلیغات را طوری تنطیم کنیم که  لابی گری مقام محترم ریاست جمهور آن دوره (برادر احمدی نژاد) خیلی برجسته نشود ما هم چنین کردیم. همین طور متنی را که برادران اطلاعاتی  تنظیم فرموده بودند در مراسم اسکار که به یمن حضور فرستادگان نظام مقدس ما روی فرش قرمز و پخش ضدای استاد شجریان که از توجه و عنایت جنابعالی هم برخوردارند سیاسی/عبادی شده است بدو ن یک کلمه تغیر قرائت شد.

اگر شک و تردیدی در آدم های شکاک ایجاد شده بود که نظام مقدس ما خدای نکرده حامی تروریست هاست این مراسم  با شگوه این تصور غلط را  از ذهن ها زدود.

 البته دشمن کمی نق زد اما به لطف اپوزیسیون مترقی که عرق ملی اش تحریک شده بود اتفاق سوئی روی نداد، حتا روشنفکران مقیم خارج، دسته جمعی دریافت اسکار دوره برادر احمدی نژاد را تبریک و تهنیت گفتند**. در اسکار دوم که در زمان پر افتخار ریاست شما که محبوبیت جهانی دارید برگذار شد موانع کمتر شده بود چرا که هموطنان شیفته غرور و هویت ملی هم همدل و همراه شدند و خواهر فضانورد و برادر فضاشناس ما خود بی آنکه لابی رسمی ما باشند کاری کردند شایسته تقدیر وتحسین. در آن وقت هم  مقامات چنین صلاح دیدند که برادر متدین ما شهاب حسنی بعد از شرفیابی به حضور مقام معظم و تبرک با هنرمندانی در خارج از کشور که ثابت شده است در اصل و نهادشان طاغوتی نیستند عکس یادگاری بگیرند و آن هنرمندان در واقعیت بی آنکه به زبان بیاورند رهبر اندیشمند را ستایش کرده اند.

هم اکنون بار دیگر انتخابات نظام مقدس در را ه است. مقام رهبری تاکید فرموده اند که امت مثل همه سالها در صف های فشرده پای صندوق ها رای حضور یابند، بحمد الله تا کنون استقبال خوب بوده است امت آگاه که بقای اسلام برایشان ارجح است روز موعود حضور گسترده تر هم خواهند داشت، به گونه همه سالها هر کاندید با صلاحیتی که مقام معظم صلاح بدانند خدمت به نظام وامت را خواهد پذیرفت. اما اگر نیازی باشد که سینماگران که فیلمهایی ویژه  فستیوال ها می سازند و قصد و هدفی جز کسب آبروی به حق برای نظام مترقی جمهوری اسلامی را ندارند به صحنه بیایند. من و دیگر برادران و خواهران سینماگر با میل و  اشتیاق وارد خواهیم شد وتا بار دیگر چون سالهای پیشین ،لبخند رضایت بر لبان متبرک ولایت مترقی فقیه نقش ببندد.

 آمین یا رب العالمین

خادم نظام مقدس الحقر اصغر فرهادی

*دادگاه میکونوس پس از تقریباً سه سال، ۲۴۷ جلسه و شهادت ۱۷۶ نفر، نظام حاکم بر ایران را نظامی «جنایتکار» نامید که رهبرانش «در پست‌ترین حد اخلاق» عمل می‌کنند.

**منظور عکس یادگاری صمیمانه ی بهروز وثوقی سوپر استار باز نشسته که تا کنون التماس هایش برای برگشت به ج. الف بی نتیجه مانده است و داریوش خواننده معترض زمان شاه. با شهاب حسینی بازیگر ذوب در ولایت است.

***…با شادمانگی، دست یابی به جایزه ی اسکار سال ٢٠١٢، برای بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان را، به شما و یکایک آنانی که در شکل یافتن فیلم ارزشمند «جدایی نادر از سیمین» در کنارتان بوده اند، تبریک می گوییم.   اسامی چند تا از امضا کننده گان را بخوانید: رضا براهنی، شهرنوش پارسی پور، ناصر پاکدامن، نسیم خاکسار، جلیل دوستخواه، علی اصغر حاج سیدجوادی، اسماعیل خویی، اکبر ذوالقرنین، ساناز صحتی، بتول عزیزپور، کاظم کردوانی، احمد کریمی حکاک، اسفندیار منفردزاده  و…

Print Friendly, PDF & Email
Balatarin